Szukaj
Close this search box.

Aktualności

Proseal wprowadza praktyczne alternatywy dla plastikowego uszczelniania tacek

Dzięki technologii uszczelniania tacek Proseal odgrywa pionierską rolę w poszukiwaniu praktycznych alternatyw dla plastikowych tacek i folii w europejskim sektorze owoców miękkich.

Firma wyjaśnia, że ​​głównymi czynnikami napędzającymi tę zmianę są nowe przepisy, takie jak brytyjski podatek od opakowań z tworzyw sztucznych i unijna opłata za odpady z tworzyw sztucznych, w połączeniu z negatywnym postrzeganiem wykorzystania tworzyw sztucznych przez konsumentów. „Chociaż opakowania z tworzyw sztucznych nadal oferują wiele korzyści, rosnący opór wobec opakowań z tworzyw sztucznych zmusza plantatorów i firmy pakujące do poszukiwania innych rozwiązań” — mówi Daryl Henshaw, kierownik ds. kluczowych klientów w firmie Proseal.

Reputacja Proseal w produkcji miękkich owoców (firma szacuje, że 95% wszystkich opakowań typu top seal produkowanych w Wielkiej Brytanii jest przetwarzanych na maszynach Proseal) oznacza, że ​​firma ma idealną pozycję do wspierania rozwoju nowych i innowacyjnych materiałów opakowaniowych. Niedawno wprowadzone produkty obejmują Alexa Stackpack, gotową do użycia, w pełni zadrukowaną pufę z tektury kraft. Chociaż kostka jest dostarczana w stanie wstępnie zmontowanym, do tej pory nie było dostępnego systemu do automatyzacji ręcznego składania i uszczelniania dwóch kołnierzy.

We współpracy z Alexą firma Proseal opracowała technologię, która automatycznie składa i uszczelnia kołnierze opakowania, gdy opakowania są napełniane i przechodzą przez linię pakującą. „Uszczelnianie kołnierzy było wyzwaniem dla przetwórców, ale opracowaliśmy unikalne rozwiązanie” — wyjaśnia Henshaw.

Innym gotowym systemem, który jest coraz częściej stosowany w Europie, jest CKF Earthcycle Punnet. Daje to możliwość łatwego przełączania między tworzywami sztucznymi i celulozowymi oraz przełączania z folii na bazie plastiku na folię na bazie celulozy. „Oferuje całkowicie pozbawioną plastiku, realną alternatywę dla plastikowych pojemników. Pakowacze mogą przetwarzać te materiały przy użyciu istniejących maszyn Proseal” – kontynuuje Henshaw.

Jedną z zalet zgrzewarek do tacek Proseal jest to, że są one przyszłościowe, co oznacza, że ​​użytkownicy mają możliwość usunięcia lub dodania funkcjonalności w celu łatwej obsługi nowych formatów opakowań. Ponadto dedykowana „kuchnia próbna” firmy umożliwia klientom testowanie nowych materiałów i projektów tacek, aby upewnić się, że spełniają one ich wymagania.

Klienci, którzy nie są jeszcze gotowi na przejście z plastiku na alternatywne rozwiązania, mogą poczynić znaczne oszczędności, zmniejszając wagę istniejących tacek, po prostu zastępując pokrywki z klapką pokrywką foliową. „Przechodząc na topseal, 8-gramowe wieczko można zastąpić folią 0,5 g. Oszczędza to 95% plastiku wieczka i 40% zużycia plastiku w całym koszyczku”.

Proseal wprowadza praktyczne alternatywy dla plastikowego uszczelniania tacek | Sismatec

Ciekawy możliwości dla swojej firmy?

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Shopping cart
Start typing to see posts you are looking for.