Szukaj
Close this search box.

Aktualności

Cięcie i pakowanie na najwyższym poziomie

W Meppel znajduje się fabryka wędlin Tona Aarninka. Dzięki doświadczeniu, silnemu zespołowi i wysokiej jakości maszynom, ten rzeźnik pur sang może zrobić praktycznie wszystko.

Aż 50 lat Ton Aarnink pracował w branży rzeźniczej. W wieku 15 lat zaczął pracować jako rzeźnik, a kilka lat później założył własny sklep mięsny. Kiedy po około 20 latach przestał widzieć w tym chleb, przestawił się na produkcję kiełbas i wędlin. Ton Aarnink: „Zaczynałem w Deventer, produkując produkty mięsne w małym budynku. Firma szybko się rozwijała. W 2007 roku właśnie dobudowaliśmy część do nowego budynku zbudowanego w 2000 roku, kiedy pojawiła się firma Dengerink. Byłem zainteresowany przejęciem firmy. Ponieważ dopiero co dużo zainwestowałem, nie byłem. Z czystej ciekawości i tak poszedłem się temu przyjrzeć. W rezultacie doszło do przejęcia”, śmieje się.

Słuchanie klienta

Aarnink produkuje szeroką gamę kiełbas i produktów mięsnych dla wyższego segmentu rynku, koncentrując się głównie na sektorze gastronomicznym i detalicznym. Od szynki po kiełbasę chipolata, od kurczaka po różne rodzaje boczku. Dzięki swojemu doświadczeniu w rzeźnictwie, Ton może wiele znaczyć dla klientów w produkcji dobrych produktów. „Nie konkurujemy ceną” – stwierdza. „Tworzenie dobrych i uczciwych produktów jest tym, o co nam chodzi. Dlatego produkujemy wyroby mięsne ze znakiem jakości Beter Leven i utrzymujemy wysokie standardy jakości, które są również stale dostosowywane. Na przykład nasze mięso zawiera mniej soli, numerów E i sztucznych dodatków. Produkujemy również produkty bezglutenowe i wolne od alergenów”.

24-godzinne cięcie i pakowanie

Rzeźnicy przygotowują kiełbasy i produkty mięsne przy użyciu tradycyjnych metod w rzeźnictwie, wędliniarstwie i gotowaniu. Niektóre z nich są natychmiast odkurzane i dostarczane luzem po przygotowaniu, podczas gdy pozostałe są cięte. W Deventer firma Aarnink zaczęła od jednej małej krajalnicy dla jednego klienta, który chciał coś pokroić. Obecnie współpracują z pięcioma liniami cięcia, z których niektóre działają 24 godziny na dobę. „Dostarczamy małe opakowania, z jednym, dwoma lub trzema plasterkami, po opakowania kilogramowe i wszystko pomiędzy. Niezawodne i szybkie maszyny są zatem kluczowe dla naszej działalności”.

_______________________

„Dla nas niezawodność maszyn jest najważniejsza

_______________________

Serwis Sismatec

„W ciągu ostatnich kilku lat zdobywaliśmy coraz więcej nowych klientów, a nasza działalność znacznie się rozwinęła” – wyjaśnia Ton. „W rezultacie nasz park maszynowy również wymagał rozbudowy. Dyrektor operacyjny Aran Slooff sprawdził, który dostawca najlepiej spełnia nasze wymagania i życzenia. Dla nas niezawodność maszyn jest najważniejsza. Obsługa posprzedażowa również musi być doskonała. Nie możemy sobie pozwolić na to, aby maszyna się zepsuła, a mechanik był dostępny tylko pod koniec tygodnia, aby ją naprawić. Wybór padł na Sismatec; niezawodną organizację z własnym serwisem technicznym i solidnymi markami”.

Mechanik za rogiem

„Mechanicy są rozproszeni po całym kraju, a jeden z nich mieszka nawet tuż za rogiem. Ich wiedza techniczna jest aktualna, a części są zawsze dostępne w magazynie” – mówi Aran. „Pracujemy na maszynie tnącej firmy Treif i zgrzewarkach do tacek firmy Proseal. Podczas procesu zakupu maszyny były już u nas zainstalowane, więc mogliśmy je przetestować bez żadnych zobowiązań. To było bardzo cenne. Od razu zauważyliśmy, że maszyny są szybkie, a produkt końcowy wygląda schludnie. Proseals są dostarczane z różnymi szablonami, które można łatwo i szybko zmieniać. Przy naszej szerokiej gamie rozmiarów opakowań jest to bardzo wygodne. Obie maszyny są również łatwe w obsłudze. Jest to konieczne, ponieważ pracują tu zarówno wysoko wykwalifikowani, jak i niewykwalifikowani pracownicy. Sismatec udziela rzetelnych porad i bardzo dobrze rozumie, co jest dla nas ważne. Kontakt jest osobisty i oparty na zaufaniu. Kiedy inwestujesz poważne sumy pieniędzy, jest to bardzo przyjemne”.

Patrząc w przyszłość

Asortyment produktów Aarnink Vleeswaren jest szeroki. „Właściwie to trochę zbyt szerokie”, podsumowuje Ton, „ale trudno mi sprzedawać nie. Siłą naszej firmy jest to, że uważnie słuchamy tego, czego chce klient. Na przykład innego dnia przyszedł klient, który chciał szynkę z rukolą. Następnie robimy próbki, aż mamy idealną szynkę. Gdy tylko ktoś ma specjalne życzenie, często rodzi się nowy produkt”.

_______________________

„Pracujemy z pięcioma liniami tnącymi, które czasami działają 24 godziny na dobę

_______________________

Bron: https://www.vakbladvoedingsindustrie.nl/archief/foodprocessing/snijden-en-verpakken-op-t-hoogste-niveau

Ciekawy możliwości dla swojej firmy?

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Shopping cart
Start typing to see posts you are looking for.